top of page

1. radionica:

Slika o sebi/ prihvaćanje sebe

Suradnja s udrugom CINAZ i  Odjelom za psihologiju Sveučilišta u Zadru (prof. dr. sc. Marina Nekić).

 

Učenici 7. a, 7. b, 7. c razreda i studenti psihologije.

OŠ Petra Preradovića

2. 11. 2016., tijekom SR-a

2. radionica:

​ Igrom do sebe

Radionicu je osmislila Renata Cvetkoski a sudjelovalo je 40 učenika sedmih razreda iz matične škole i PŠ Kožino. Voditeljice radionica su Renata Cvetkoski, Iva Medić, Ivana Perić i Anita Šimac.

Ciljevi su radionice izgradnja samopouzdanja i pozitivne slike o sebi, poticanje uvažavanja drugih te međusobnog poštovanja,  rješavanje problema pomaganjem prijateljima.

OŠ Petra Preradovića

3. 11. 2016., 18 - 19:30

3. radionica:

Moj odnos prema drugima: sličnosti i razlike

Sudionici su učenici 7.a, 7.b i 7. c r. tijekom SR-a.

​​

Radionicu je osmislila Ivana Perić. Voditeljice su radionica Ivana Perić i Iva Medić,   nazočne razrednice Ive Babić, i Višnje Klobučar.

 

Ciljevi su radionice uočiti sličnostii razlike među ljudima, prihvaćati različitosti kao bogatstvo života u ljudskoj zajednici, razvijati toleranciju osvješćivanjem prava na različitost i prava svake osobe na svoje mišljenje i stavove, upozoriti na pogreške pri procjenjivanju drugih ljudi umanjivanjem tuđih vrlina i naglašavanjem mana te usmjeravati pozornost na pozitivne osobine kod svakog čovjeka.

 

OŠ Petra Preradovića,

8. i 9. studenoga 2016., prema rasporedu SR-a

5. radionica:

​ Oslobađenje od predrasuda

Radionicu je osmislila Ingrid Veršić i sudjelovalo je 27 učenika sedmih razreda. Voditeljice aktivnosti su Ingrid Veršić, Jelena Marcelić, Ivana Perić te Renata Cvetkoski.

 

Ciljevi su radionice upoznati pojmove predrasuda i diskriminacija, upoznati pojam tolerancije, prepoznavanje vlastitih predrasuda i mijenjanje stavova

Radionica je održana u

četvrtak, 17. studenoga 2016. od 18  do 19:30.

7. radionica:

​ Komunikacijske vještine

Radionicu je osmislila Jasna Dražina a sudionici su učenici 7.a, 7.b i 7. c r. tijekom SR-a.

Voditeljice su radionica Lea Jelušić i Iva Medić,   nazočni razrednici Iva Babić, Tihomir Krstić i Višnje Klobučar.

Ciljevi su radionice  osvješćivati važnosti jasne i usklađene verbalne i neverbalne komunikacije, vježbati davanje jasnih i određenih poruka, demonstrirati loše nasuprot dobrog slušanja, vježbati parafraziranje kao sredstvo davanja povratne informacije i razjašnjavanja nejasnoća u komunikaciji sa svrhom poučavanja učenika učinkovitoj komunikaciji.

Radionica je održana u

OŠ Petra Preradovića 

21 . i 22. studenoga 2016. godine  prema rasporedu SR-a.

9. radionica:

​ Natjecanje i suradnja

Na radionici je sudjelovalo 34 učenika sedmih razreda te voditeljice aktivnosti Renata Cvetkoski, Ivana Perić, Jelena Marcelić i Anita Šimac koja je ujedno osmislila radionicu.

Ciljevi su radionice uočiti razliku između natjecanja i suradnje, osjećaja biti pobjednikom ili poraženim te osjećaja koji se javljaju u suradnji; razviti osjećaj grupne povezanosti i solidarnosti, smisao za timski rad; vježbati grupno rješavanje problemskih situacija.

Radionica je održana u

četvrtak, 1. prosinca 2016. od 18  do 19:30.

11. radionica:

​ Izražavanje emocija : ljutnja

Radionicu je osmislila i vodila Jasna Dražina.

Ciljevi su radionice upoznati se s osnovnim emocijama; definirati ljutnju; izdvojiti situacije iz života koje ih najviše ljute i načine na koje reagiraju; predložiti načine kontroliranja ljutnje i izražavanje ljutnje na prihvatljiv način, te predložiti razloge „za“ i „protiv“ izražavanja ljutnje u sebi.

Na radionici su sudjelovali svi učenici 7. a, 7. b. i 7. c razreda . 

Radionica je održana u OŠ Petra Preradovića 9., 14. i 16. prosinca 2016. godine  prema rasporedu SR-a, te tijekom nastave Vjeronauka i Hrvatskoga jezika.

13. radionica:

​ Vršnjačko nasilje : cyberbullying

Suradnja s udrugom CINAZ i  Odjelom za psihologiju Sveučilišta u Zadru (prof. dr. sc. Marina Nekić).

Na radionici su sudjelovala 24 učenika  iz 7. a, 7. b,  i 7. c razreda i studenti psihologije. 

OŠ Petra Preradovića
15. prosinca 2016. od 18 do 19:30
.

15. radionica:

​ Prosocijalno ponašanje

Posjet Dječjem vrtiću Latica.

Misija
Dječji vrtić Latica provodi dnevne aktivnosti i primarni mu je cilj osigurati uvjete za što kvalitetniji život djeteta s teškoćama u razvoju u njegovoj domicilnoj sredini, u okruženju svoje najprirodnije i najvažnije zajednice – obitelji.


Vizija
Osigurati uvjete za poticanje komunikacije, socijalnog, emocionalnog, intelektualnog i tjelesnog razvoja, odnosno različitim edukacijsko-rehabilitacijskim postupcima pružiti stručnu podršku djeci s teškoćama u razvoju i njihovim obiteljima za uključivanje u redovnu sredinu, nove oblike učenja i primjerene oblike školovanja.

21. prosinca 2016. godine.

4. radionica:

​ Mir s prirodom

Radionicu su osmislile Iva Babić i Sanja Strika. Sudjelovalo je 40 učenika sedmih razreda iz matične škole i PŠ Kožino te voditeljice radionica Iva Babić, Sanja Strika i Tanja Medin..

Ciljevi su radionice učenicima posvijestiti  našu pojedinačnu odgovornost prema prirodi i njezinom očuvanju, uočiti posljedice neodgovornog ponašanja prema prirodi i drugima, upoznavati ljude (konkretno sv. Franju) koji su svojim odnosom prema prirodi postali uzorom;.

OŠ Petra Preradovića

3. studenoga 2016., 18 - 19:30

6. radionica:

​ Heroji mira i heroji rata

Na radionici  je sudjelovalo 18 učenika sedmih razreda te voditeljica Anita Miletić koja je osmislila radionicu.

 

Ciljevi su radionice razvijati svijest o važnosti mira, identificirati pregovor kao najbolju metodu rješavanja sukoba, prepoznati važnost i ulogu pojedinaca-mirotvoraca u uspostavi i održavanju mira osvijestiti potrebu aktivnog uključivanja u eliminaciju svih oblika nasilja.

 

,,Nije dovoljno tek govoriti o miru. U mir se mora vjerovati. A nije dovoljno ni samo vjerovati. Na miru se mora raditi."

                                                 Eleanor Roosevelt

Radionica je održana u

petak, 18. studenoga 2016. godine tijekom nastave Povijesti. 

8. radionica:

​ Moje granice i želje

Suradnja s Odjelom za psihologiju Sveučilišta u Zadru (izv.prof.dr.sc. Vera Ćubela Adorić).

Ciljevi su radionice razjasniti značenje i važnost postavljanja granica i poštivanja prava u odnosima s drugima; identificirati i analizirati poželjne kao i nepoželjne, posebice nasilne oblike ponašanja i kršenja vlastitih i tuđih granica i prava; uočiti značaj i uvježbati vještine izražavanja želja i potreba te postavljanja granica i pregovaranja kao konstruktivnog načina rješavanja sukoba.

 

Učenici 7. a, 7. b, 7. c razreda i studenti psihologije.

OŠ Petra Preradovića, 

22. studenoga 2016., 18:00 - 19:30

10. radionica:

​ Nenasilno rješavanje sukoba

Suradnja s udrugom CINAZ i  Odjelom za psihologiju Sveučilišta u Zadru (prof. dr. sc. Marina Nekić).

Na radionici je sudjelovalo 28 učenika iz 7. a, 7. b, 7. c razreda i studenti psihologije. 

OŠ Petra Preradovića
8. prosinca 2016. od 18 do 19:30

12. radionica:

Navijačko ponašanje

Radionicu je osmislila i vodila Snježana Lovraković.​
Ciljevi su radionice poticanje afirmativnoga ponašanja na sportskim tribinama; sportsko bodrenje; fair play; osvijestiti oblike neprimjerenoga sportskog ponašanja i njegove posljedice.

Na radionici su sudjelovali učenici 7. c razreda iz matične škole te Područne škole Kožino. 

Radionica je održana

6. i 7. prosinca 2016. godine  prema rasporedu TZK-a.

14. radionica:

​ Prosocijalno ponašanje

Svi učenici 7.a, 7.b. i 7.c razreda te  učiteljice Iva Babić, Maja Glumac i  pedagoginja Martina Zorić posjetili su Socijalnu samoposlugu.  
Darivali su namirnice i higijenske potprepštine.  
Prva Socijalna samoposluga u Zadru otvorena je prije dvije godine u samostanu sv. Frane. Inicijativa je došla od obitelj Blaslov, a podržao ih je i u ostvarenju pomogao  Caritas Zadarske nadbiskupije, samostan sv. Frane i Grad Zadar.
16. prosinca 2016. godine.

Modul 1: Obrazovanje za mir - izložba povodom završetka prvoga modula 

Izložba fotografija i rezultata radionica na kraju prvoga modula postavljena je u  školskom predvorju dana 22. prosinca 2016. godine, a namijenjena je učenicima, roditeljima, učiteljima i lokalnoj zajednici.

Izložba će  trajati do 1. veljače 2017. godine.

Modul 1: dojmovi

bottom of page